Rowery trekkingowe przeznaczone są do długich przejażdżek po nieutwardzonych drogach, ale mogą być również wykorzystywane do dojazdów do pracy i wycieczek. Konstrukcja takiego roweru pozwala na pokonywanie większych dystansów przy mniejszym wysiłku, dlatego wiele osób wybiera właśnie ten typ roweru.
Rower trekkingowy – najważniejsze cechy jednośladu
Najważniejszą cechą, jaką ma rower trekkingowy jest jego uniwersalność. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu może on być używany w różnym terenie przez cały rok. A dzięki uchwytom na bagażnik i błotnikom można go łatwo dostosować do potrzeb osób, które potrzebują przewieźć rowerem rzeczy lub przejechać przez deszczowy region.
Rowery trekkingowe w swojej podstawowej wersji wyposażone są w przerzutkę oraz dwie zębatki z przodu i kilka zębatek z tyłu. Taka konfiguracja zapewnia szeroki zakres przełożeń, co pozwala na łatwe pokonywanie dłuższych dystansów. Sam układ napędowy wymaga regularnego czyszczenia czy oliwienia.
Zdecydowana większość trekkingów
Rower trekkingowy to rower przeznaczony do jazdy po drogach asfaltowych i w mniejszym stopniu terenowych, ale również się tam nada. Jest to uniwersalny sprzęt, na którym możemy pokonywać zarówno krótkie dystanse, jak i wybierać się na dłuższe wycieczki. Rower ten jest dobrym wyborem dla wszystkich tych, którzy chcą połączyć rekreację ze zwiedzaniem miasta. Rowery trekkingowe charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i niezawodnością, co czyni je jednym z najpopularniejszych typów rowerów.
Rower trekkingowy przeznaczony jest do długich przejażdżek i tras – szosowych, asfaltowych lub szutrowych. Do najważniejszych cech należą:
– wzmocniona rama;
– funkcjonalna konstrukcja;
– wytrzymałe koła;
– szeroki zakres przełożeń.
Rower trekkingowy wyposażony jest w szerszą oponę niż szosowa, dzięki czemu wygodniej i bezpieczniej jeździ się nie tylko po drogach asfaltowych, ale również po leśnych ścieżkach, dróżkach, drogach szutrowych i polnych.